8 دلیل مهم خرابی یخچال و فریزر

یخچال یک ماشین پیچیده است. این دستگاه یکی از سخت کار ترین لوازم خانگی میباشد که در تمام طول عمر در حال کار کردن میباشد و به تازه نگه داشتن غذا به ما کمک میکند. باتوجه به استفاده دقیق و زیاد از این دستگاه، ممکن است مسائلی مانند: مشکل خنک کننده، مشکل یخ زدگی ، سیم کشی معیوب، جرقه سوکت ، مشکل بسته شدن درب و... ایجاد شود؛ که در این صورت نیاز به تعمیر دارد

مشکلات رایج در یخچال که نیاز به تعمیر دارند عبارتند از:

MCB.1 ( قطع کننده مدار مینیاتوری) معیوب:

اگر یخچال شما در شروع به کار دچار مشکل می باشد؛ توصیه میشود MCB آن بررسی شود. مشکل MCB میتواند جز اصلی ترین مشکلات قطعی اتصالات یخچال باشد. در چنین حالتی باید به یک متخصص تعمیر یخچال تماس گرفت.

2. کافی نبودن جریان:

یکی دیگر از دلایل کار نکردن یخچال، کافی نبودن جریان یا ولتاژ در آن است. که در این موارد توصیه میشود با دستگاه ولت سنج ولتاژ خروجی را اندازه گیری کرد

3. موتور معیوب:

نقص موتور یکی از دلایل مهم کار نکردن یخچال یا فریزر می باشد. در بسیاری از موارد، یخچال فورا خاموش میشود و یا اصلا روشن نمیشود. موتورها معمولا در صورت اینکه ناقص شوند باید عوض شوند. در چنین حالتی مشورت با یک متخصص تعمیر یخچال مهم است.

4. کمپرسور معیوب:

کمپرسور قلب یخچال میباشد که وظیفه چرخه تبرید را برعهده دارد. یکی دیگر از دلایلی که ممکن است یخچال کار نکند کمپرسور ناقص است. کمپرسور موتور وسیله ای است که مایع خنک کننده (مبرد) را فشرده میکند و آن را از طریق سیم پیچ های اواپراتور و کندانسور به گردش درآورد. مشکلات کمپرسور شما ممکن است باعث خاموش شدن یخچال شود. تمیزکاری و روانکاری کمپرسور میتواند به جلوگیری از مشکلات راه اندازی یخچال کمک کند.

5. کویل های کندانسور کثیف:

در پشت یخچال کویل هایی کندانسور وجود دارد که گاز با فشار بالا را به مایع با فشار بالا تبدیل میکند. در طی این تبدیل ، سیم پیچ های کندانسور گرمای زیادی را از انتها دفع میکند. اگر سیم پیچ های آن با خاک پوشانده شده باشند، گرما ممکن است به درستی از بین نرود و یخچال و فریزر ممکن از کاریی پایینی از خود نشان دهند و در بعضی مواقع ممکن است که از کار بی افتند.

6. کمبودی مایع خنک کننده:

اگر یخچال مایع خنک کننده کافی نداشته باشد، ممکن است درست روشن نشود و یا ممکن است کار نکند. مایع خنک کننده در سیم پیچ ها تبخیرکننده جریان میابد و هوای موجود در آن را خنک میکند و در نهایت هوای سرد را در بخش مواد غذایی ارسال می کند. بنایراین زمانی که سطح این مبرد کافی نباشد، ممکن است یخچال به درستی کار نکند. ما توصیه میکنیم برای پر کردن مجدد مایع خنک کننده ، با یک متخصص تعمیر یخچال و یا فریزر مشورت فرمایید.

7. خطا در روشن شدن خازن:

هنگاهی که یخچال روشن است، ترموستات سیگنال را به خازن روشن شده میفرستد تا کمپرسور را تحریک کند و چرخه تبرید یخچال را شروع کند. اما زمانی که خازن خراب می شود، نمیتواند چرخه یخچال را تحریک کند و در بعضی موارد یخچال حتی روشن نمیشود.

8.ترموستات معیوب:

ترموستات معیوب علت اصلی ایجاد مشکل در یخچال و فریزر می باشد. ترموستات معیوب نمیتواند سیگنال شروع را برای شروع کار خازن منتقل کند. در چنین شرایطی با یک متخصص تعمیر یخچال و فریزر تماس بگیرید.

این دلایل متداول عدم کار کردن یخچال است اما دلایل دیگری نیز میتواند وجود داشته باشد. شما میتوانید یک انتخاب درست برای تعمیرات یخچال و فریزر خود انجام دهید و از دستگاه های گرانقیمت خود مراقبت کنید.