چگونه یک فریزر یخ زده را تعمیر کنیم؟

هر شش تا هشت ساعت ، تایمر یخ زدایی در فریزر شما روشن می شود تا هرگونه یخ زدگی یا یخ روی یخچال های خنک کننده پشت دیواره فریزر ذوب شود. یک سوراخ تخلیه در پایین قسمت محفظه فریزر شما قرار دارد. آب حاصل از یخ و یخ زدایی ذوب شده توسط یک لوله کوتاه ، درون یک تابه در زیر یخچال تخلیه می شود و در آنجا تبخیر می شود. اگر خط تخلیه مسدود شود ، آب جایی برای از بین رفتن ندارد و یخ می زند ، و لایه ای از یخ را در کف فریزر شما تشکیل می دهد.

یخچال و فریزر ، ارج سرویس
یخچال و فریزر ، ارج سرویس

1- یخچال خود را از پریز برق جدا کنید.

2- فریزر خود را از همه مواد غذایی خالی کنید. آنها را در یک کولر عایق بندی شده قرار دهید تا منجمد شود. یخ را از دستگاه پخش یخ خود در کولر بریزید ، زیرا یخ در سطل ذوب می شود و به هم می چسبند. این امر باعث می شود كه دستگاه پخش كننده یخ بعد از اتمام تعمیرات شما ، در توزیع یخ مشكل نداشته باشد.

3- قفسه های فریزر و هر سطل یا سینی را در قسمت زیرین بردارید. در صورت داشتن لامپ ،آن را جدا کنید.

4- پیچ های نگهدارنده پانل عقب را به دیواره پشتی فریزر برسانید. پانل عقب را با دقت از فریزر بلند کنید ، زیرا طرفین تابلو می تواند تیز باشد. با برداشتن پنل ، کویل های فریزر را در معرض دید قرار می دهد.

5- یک سشوار دستی را در یک پریز برق دیواره وصل کنید. سشوار را روی کمترین تنظیم تنظیم کرده و برق را روشن کنید.

6- سشوار را به جلو و عقب بر روی سیم پیچ های فریزر بزنید تا آنها را ذوب کند. سیم پیچ ها را به پایین سوراخ تخلیه پایین فریزر ردیابی کنید. سشوار را در تخلیه هدف قرار دهید تا آن را ذوب کند. حتماً خشک کن را به جلو و عقب موج بزنید تا از ذوب شدن قطعات پلاستیکی جلوگیری شود.

7- آب را از خط تخلیه گوش دهید تا درون ظرف تخلیه زیر یخچال فرو رود. هنگامی که تخلیه را با موفقیت آب کردید ، 1 قاشق چایخوری جوش شیرین را با 2 لیوان آب گرم مخلوط کنید. مخلوط را از طریق خط تخلیه به درون لوله ها بریزید. این کار خط تخلیه را پاک کرده و هر یخ باقی مانده را ذوب می کند.

8- پانل دیواره پشتی را با برگرداندن مراحل استفاده شده برای برداشتن پانل در فریزر نصب کنید. قفسه ها و سطل های حذف شده و تمام مواد غذایی منجمد را در فریزر قرار دهید. یخچال خود را به پریز برق وصل کنید.