علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی

در صورت عدم تخلیه ماشین ظرفشویی 8 راه را میتوان امتحان کرد.

آیا ماشین ظرفشویی شما به درستی تخلیه نمی کند؟ قبل از تماس با لوله کش ، این مراحل را دنبال کنید تا ببینید که آیا مشکل بدون کمک یک متخصص قابل حل است یا خیر.

یكی از متداول ترین مشكلات گزارش شده توسط صاحبان خانه این است كه ماشین ظرفشویی تخلیه نمی شود. می توان دیدن آب در ماشین ظرفشویی و تخلیه نشدن آن را خطرناک دانست ، در حالی که همیشه مشکل از لوله کشی نیست. در حقیقت ، شما ممکن است بدون کمک متخصص بتوانید مشکل را اصلاح کنید.

چه کار باید بکنید وقتی ماشین ظرفشویی شما خشک نمی شود.

اگر تخلیه ماشین ظرفشویی شما یک مشکل است ، در اینجا 8 مورد وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

1. چک کردن شلنگ اتصال:

دفع کامل یا شکاف هوا در شیلنگ اتصال ممکن است مانع از تخلیه مناسب آب از دستگاه شود.

2. بررسی انسداد:

ته ماشین ظرفشویی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که یک کالا یا تکه های مواد غذایی از قفسه نمی افتند تا جریان آب را مسدود کند.

3. ظرفشویی را با دقت بارگیری کنید:

مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی را به درستی بارگیری کرده اید. برای راهنمایی در مورد نحوه بارگیری ظروف برای بهترین نتیجه ، دستورالعمل های سازندگان یا راهنمای مالک را بخوانید.

4. فیلتر را تمیز یا تغییر دهید:

ممکن است فیلتر مسدود شده داشته باشید. بسیاری از مالکان خانه متوجه نیستند که باید فیلترهای ماشین ظرفشویی مرتباً تمیز شوند. کتابچه راهنمای مالک خود را بررسی کنید تا ببینید که فیلتر در کجای ماشین ظرفشویی شما قرار دارد و دستورالعمل هایی درباره چگونگی و زمان تمیز کردن آن را مشاهده کنید. برای بسیاری از ماشین های ظرفشویی ، فیلتر را می توان در قسمت پایین دستگاه پیدا کرد.

5. شیلنگ زهکشی را بازرسی کنید:

شیلنگ تخلیه ای که به سینک و دفع زباله وصل می شود را بررسی کنید. هر نوع چیزی را که ممکن است باعث مسدود شدن باشد، صاف کنید. از طریق شلنگ ضربه بزنید یا یک چوب لباسی را از طریق آن فشار دهید تا بتوانید گرفتگی را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که مهر شلنگ محکم باشد.

6. دریچه تخلیه را دو بار بررسی کنید:

دریچه تخلیه موجود در براکت سوپاپ را که اغلب در انتهای دستگاه قرار دارد ، بررسی کنید. شیر را فشار دهید تا مطمئن شوید که آزادانه حرکت می کند و یخ زده نیست.

7. قفل تخلیه را پاک کرده یا تمیز کنید:

به سبد تخلیه ، که معمولاً در قسمت پایین یا طرف دستگاه وجود دارد ، نگاه کنید تا ببینید که آیا توسط ذرات مواد غذایی یا مواد شوینده مسدود شده است. سبد را تمیز کنید تا هرگونه زباله پاک شود.

8. به دستگاه خود در حالی که در حال اجرا است گوش دهید:

اگر دستگاه صدا معمولی نمیدهد، به خصوص اگر سر و صدایی را ایجاد نمی کند ، ممکن است پمپ تخلیه و موتور نیاز به تعویض داشته باشد.

چگونه می توان ماشین ظرفشویی را به درستی تخلیه کرد؟

کف زیر ماشین ظرفشویی را با حوله یا روزنامه بپیچید. با یک فنجان اندازه گیری یا یک ملاقه بزرگ ، آب را از پایین درون یک کاسه یا سینک ظرف بریزید. هنگامی که آب برای خنک شدن بیش از حد کم عمق است ، رطوبت باقیمانده را با پارچه یا حوله های کاغذی خیس کنید.

همیشه اطمینان حاصل کنید که از نوع صحیح مواد شوینده ظرف بر اساس دستورالعمل های سازنده استفاده می کنید ، تا از گرفتگی زهکشی جلوگیری کنید. و انجام برخی اقدامات پیشگیرانه برای صاف نگه داشتن ماشین ظرفشویی می تواند به شما در جلوگیری از برخی مشکلات زهکشی نیز کمک کند.