علت کار نکردن خشک کن

علت کار نکردن خشک کن

خشک کن از یک سیستم ساده برای خشک کردن لباس های خود استفاده می کند: یک درام داخلی در حالی که هوای گرم را از طریق آنها به گردش در می آورد ، لباس های مرطوب را می چرخاند تا رطوبت را جمع کند و سپس آن را از طریق شلنگ اگزوز خارج کند.

برخی از نکات عیب یابی ساده در مورد خشک کن های گازی و برقی کمک میکند تا مشکل را مشخص کرده و تعیین کنید که آیا می توانید خشک کن خود را تعمیر کنید یا اینکه نیاز به تماس با متخصصان دارید تا خشک کننده شما توسط او تعمیر شود.

ماشین لباس شویی ، ارج سرویس
ماشین لباس شویی ، ارج سرویس

خشک کن کار نمی کند

خشک کن لباس ممکن است به دلیل وجود قسمت شکسته یا بخاطر اینکه خشک کن قدرت کافی برای کار را ندارد. قبل از شروع قسمت داخلی خشک کن ، پلاگین ، سیم برق و شکن را بررسی کنید:

1.اطمینان حاصل کنید که خشک کن کاملاً وصل شده است و هیچ گونه خرابی و سایش ندارد.

2.اگر خشک کن برقی دارید ، جعبه شکن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که شکسته نشده است. از آنجا که خشک کن شما با ولتاژ 240 ولت کار می کند ، فقط ممکن است نیمی از شکن مضاعف پرتاب شود. این می تواند خشک کنی را که حتی اگر در حال کار کردن نباشد ، گرم کند.

3.اگر خشک کن بنزینی دارید ، گازرسانی را بررسی کنید – اگر آن را گرم نمی کند (یا اصلاً کار نمی کند) باید برش را بررسی کنید.

پس از رد کردن این اصلاحات ساده ، می توانید چگونگی تعمیر یک خشک کن را که خشک نمی شود ، جستجو کنید. مشکلات خاص ممکن است موارد زیر را شامل شود:

*خشک کن گرم نمی شود.

*خشک کن شروع به کار نمیکند.

*خشک کن نمی چرخد.

*خشک کن سر و صدای زیادی ایجاد می کند.

*خشک کن شروع  به کار میکند و سپس متوقف می شود.

نکته مهم: قبل از انجام آزمایشات یا تعمیرات ، خشک کن را جدا کنید. اگر خشک کن بنزینی دارید ، گازرسانی را نیز خاموش کنید.

گرمایش خشک کن

خشک کن برقی که گرم نمی شود ، حتی اگر در حال کار کردن هم باشد ، اغلب به دلیل یک عنصر گرمایش ،خشک کن معیوب است. می توانید این عنصر را با ابزاری به نام مولتی متر تست کنید. ابزار به شما می گوید که آیا در مسیر الکتریکی شکافی وجود دارد یا خیر. مقاومت باید حدود 15 اهم باشد. اگر هیچ اندازه گیری از تداوم در کنتور وجود ندارد ، عنصر گرمایش خشک کن را تعویض کنید.

اگر فیوز حرارتی آن خراب شود ،از خشک کن بنزین می رود اما گرم نمی شود (معمولاً بخاطر گرفتگی هوا ، بنابراین مسیر دریچه را بررسی کنید). اگر پیوستگی اندازه گیری را ندارید ، از یک مولتی متر برای بررسی فیوز حرارتی استفاده کنید و فیوز حرارتی را جایگزین کنید.

ماشین لباس شویی ، ارج سرویس
ماشین لباس شویی ، ارج سرویس

خشک کن شروع به کار نمی کند

دلایل زیادی برای کار کردن خشک کن وجود ندارد. ابتدا منبع تغذیه را بررسی کنید ، زیرا می تواند مشکل باشد . اگر خشک کن به طور کامل وصل شده است ، مدار شکن ، خشک کن خود بررسی کنید. خشک کن بنزینی دارای یک شکن است در حالی که یک خشک کن برقی دارای دو شکن است که غالباً به هم وصل می شوند. از آنجا که شما همیشه نمی توانید بگویید که آیا یک شکن گیر افتاده است ، کلید شکن را خاموش کرده و دوباره روشن کنید.

مسائل مربوط به خشک کن معمولاً شامل سوئیچ درب معیوب یا مشکلات سوئیچ و کنترل می باشد مانند یک تایمر خشک کن شکسته یا صفحه کنترل الکترونیکی معیوب:

*مشکلات مربوط به سوئیچ درب می تواند مانع از شروع خشک کن شود. برای فعال کردن سوئیچ درب ، درب خشک کن را بطور کامل ببندید. برای آزمایش سوئیچ ، درب اهرم سوئیچ درب را فشار دهید. اگر چراغ مربوطه به بسته شدن درب  خاموش نشود ، سوئیچ درب خراب است دلیل احتمالی کار نکردن خشک کن میتواند باشد.

*فیوز حرارتی دمیده اغلب مانع از کار کردن یک خشک کن برقی می شود. فیوز حرارتی را در محفظه دمنده مشاهده خواهید کرد. خشک کن را جدا کرده و فیوز حرارتی را برای اطمینان بررسی کنید. اگر مولتی متر بدون تداوم اندازه گیری کند ، فیوز حرارتی را جایگزین کنید. دریچه اگزوز را بررسی کنید زیرا احتمالاً گرفتگی دریچه باعث ضعف فیوز حرارتی شده است.

*برای خشک کن های دارای تایمر شماره گیری ، یک سوئیچ فشار وارد شده شکسته می تواند مانع از کار موتور شود. از یک مولتی متر برای بررسی تداوم از طریق سوئیچ فشار برای  کار کردن استفاده کنید. در صورت عدم اندازه گیری پیوستگی از طریق سیم ها بین سوئیچ فشار به شروع و موتور ، سوئیچ فشار برای کار کردن  را جایگزین کنید. در عوض می تواند این باشد که تایمر دارای یک تماس سوئیچ موتور شکسته است. پس از نمودار سیم کشی برای خشک کن ، تداوم را از طریق سیم های بین تایمر و موتور آزمایش کنید. اگر نمودار سیم کشی ندارید یا به نظر می رسد که این وظایف به تنهایی انجام شود ، باید از یک تکنسین سرویس تایمر کمک بگیرید.

*خشک کن های کنترل شده الکترونیکی دارای یک مدار هستند که اجزای خشک کن را راه می اندازد. یک مدار معیوب از شروع کار خشک کن جلوگیری می کند. خشک کن را جدا کرده و سپس برد مدار را در صفحه اصلی کنترل پیدا کنید. این ممکن است دارای علائم سوختگی یا مناطقی باشد که کوتاه شده اند. اگر برد مدار معیوب نیست ، بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید.

خشک کن نخ ریسی

اگر خشک کن شروع به کار کند اما طبل خشک کن روشن نشود ، ممکن است خشک کن دارای یک درام فرسوده یا کمربند خشک کن فرسوده باشد. برای تست یاتاقان ، کمربند را برداشته و سعی کنید طبل را با دست خود بچرخانید. اگر درام نچرخد ، یاطاقان ها باید تعویض شوند.

اگر صدای موتور خشک کن را می شنوید اما طبل خشک کن چرخانده نمی شود ، کمربند درایو شکسته شده است. خشک کن را جدا کنید ، کمربند درایو را بررسی کرده و در صورت خراب شدن آن را تعویض کنید. حتی اگر کمربند علت مشکلات خشک کن شما نیست ، زمان مناسبی برای تعویض کمربند قدیمی است که می تواند بعداً باعث ایجاد مشکل شود.

ماشین لباس شویی ، ارج سرویس
ماشین لباس شویی ، ارج سرویس

سر و صداهای خشک کن

اگر خشک کن شما صداهای فشرده یا فشرده سازی ایجاد می کند ، ممکن است مونتاژ قرقره از کار افتاده باشد. این مونتاژ از طریق اصطکاک تنش روی کمربند طبل را کنترل می کند. با گذشت زمان ، قرقره از کار افتاده ممکن است شکست بخورد.

خشک کن شروع به کار میکند سپس متوقف می شود

تعجب آور است وقتی دستگاه خشک کن برقی را روشن کردید و چند ساعت بعد برگردید و لباس های خود را مرطوب ببینید. اگر خشک کن برقی شما شروع به کار کند و خیلی زود متوقف شود ، در صورت داشتن خشک کن برقی ، فیوز حرارتی خشک کن می تواند مقصر باشد.

فیوز حرارتی خشک کن مکانیسم ایمنی است که دمای هوای ورودی به دریچه خارج را تشخیص می دهد. اگر هوا خیلی گرم باشد ، فیوز میپرد و خشک کن برقی را متوقف می کند (یک خشک کن بنزین ادامه میدهد اما گرما ندارد). متأسفانه ، اگر فیوز حرارتی از کار بیوفتد ، قبل از اینکه خشک کن دوباره کار کند ، باید آن را تعویض کنید.

برای نگه داشتن خشک کن خود به همان روشی که بوده است، به علائمی توجه کنید که ممکن است دستگاه در حال خراب شدن باشد. مثلا خشک کن چاه خشک نمی شود و نشان می دهد که زمان انجام تعمیرات مورد نیاز رسیده است.

تعمیر و نگهداری منظم خشک کن مانند پاک کردن لنت ، تمیز کردن لوله دریچه و تمیز کردن طبل توصیه می شود تا خشک کن شما در حالت مناسبی باشد.