علت عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی

علت عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی

ماشین لباس شویی ، ارج سرویس
ماشین لباس شویی ، ارج سرویس

امروزه ماشین‌های لباسشویی نقش بسیار مهمی در زندگی ما پیدا کرده‌اند. این ماشین‌ها می‌توانند با صرفه‌جویی در زمان و مواد شوینده استفاده شده در مدت زمان اندکی حجم زیادی از لباس‌ها را شستشو و حتی خشک نمایند. ماشین‌های لباسشویی به علت داشتن تنوع زیاد دارای ویژگی و مزیت‌های گوناگونی می‌باشند البته تعدادی از این ویژگی‌ها به صورت عمومی در همه آن‌ها وجود دارد.

علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی

مکانیزم لباسشویی به طوری طراحی شده که هنگام نصب لباسشویی شیر آب ورودی به لباسشویی وصل می‌شود و شیر آب را باز می‌کنید ولی آب وارد لباسشویی نمی‌شود تا زمانی که شما برنامه را انتخاب کنید و کلید شروع را فشار دهید بعد از آن لباسشویی شروع به آبگیری و شستشو می‌کند.

حالا شاید زمانی متوجه شوید با اینکه ماشین لباسشویی در حالت خاموش یا استندبای است آب وارد لباسشویی شده، همانطور که در بالا توضیح دادیم نحوه عملکرد لباسشویی به گونه است که با وصل کردن لباسشویی به آب و باز بودن شیر آب، آبی وارد دستگاه نمی‌شود تا زمان استارت بعد از استارت کردن لباسشویی برد یا تایمر لباسشویی با قطعه‌ای به نام شیر الکتریکی فرمان می‌دهد و مگنت آن دریچه ورودی را باز می‌کند و آب وارد دستگاه می‌شود و بعد از پر شدن حد مجاز دوباره برد یا تایمر دستور قطع آب را می‌دهد.

در این حالت بهتر است موارد زیر را بررسی کنید:

1- فیلتر ماشین لباسشویی چک شود :

ممکن است به علت گیر کردن نخالات در فیلتر ماشین لباسشویی ، دیگر عملکرد مناسبی نداشته باشید و باعث شود آبد داخل ماشین لباسشویی بماند. برای تعویض فیلتر ماشین لباسشویی میتوانید از قسمت پایین لباس شویی اقدام به تعویض فیلتر نمایید.

2- شیلنگ تخلیه چک شود :

ماشین لباس شویی ، ارج سرویس
ماشین لباس شویی ، ارج سرویس

میدانید که شیلنگ تخلیه از یک طرف به پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی و از طرف دیگر به لوله ی تخلیه آب سینک موجود در زیر کابینت متصل است.مسیرشیلنگ را به خوبی چک کنید و مطمئن شوید نه گرفتگی و نه خمیدگی در شیلنگ وجود نداشته باشد.هر گونه پیچ خوردگی و خمیدگی را در مسیر شیلنگ اصلاح کنید.

3- پروانه پمپ ماشین لباسشویی چک شود:

همانطور که اشاره کردیم وجود هرگونه شی دیگر در بین لباس ها باعث انسداد و عدم کار کردن پروانه پمپ ماشین لباسشویی خواهد شد مثل : پوست پسته، دکمه ها، کش پول و …

4- پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی چک شود:

ماشین لباس شویی ، ارج سرویس
ماشین لباس شویی ، ارج سرویس

بعد از اینکه تمام مراحل بالا را امتحان کردید و بازهم مشکل پابرجا بود باید پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را بررسی کنید.که میتواند پمپ تخلیه ماشین لباسشویی خراب باشد. که باید اقدام به تعویض آن نمایید.

5- فضلاب داخلی منزل را چک کنید:

راه آب فاضلاب منزل مسدود شده است و اجازه تخلیه آب را نمیدهد. که باید نسبت به رفع انسداد اقدام نمایید.

توجه : ماشین ظرفشویی شما هر برندی که داشته باشد ، متناسب با آن برند باید اقدام به تعویض پمپ تخلیه نمود ، به طور مثال چنانچه ظرفشویی شما ارج ؛ کنوود ، بوش و یا سامسونگ و… است بدانید برای تعمیر ظرفشویی کنوود، تعمیر ماشین ظرفشویی  ارج ، تعمیر ماشین ظرفشویی بوش و یا تعمیر ظرفشویی  سامسونگ و… باید از قطعات فابریک همان برند استفاده نمود.