علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

سوالات زیادی در مورد علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی یا فشار کم آب ورودی ماشین لباسشویی از ما پرسیده شده است، به همین خاطر ما در این مطلب علت آب نگرفتن و نیامدن آب داخل ماشین لباسشویی را برای شما توضیح می دهیم.

یکی از اشکالات ماشین لباسشویی که در اثر مرور زمان و کارکرد بوجود می آید قطع شدن آب ورودی به دستگاه می باشد. این مشکل می تواند در اثر خرابی قطعات و یا کثیف شدن آنها به خاطر داشتن املاح، در آب ورودی بوجود آید.

علت آبگیری نکردن صحیح لباسشویی

1-شیر آب ورودی:

اطمینان حاصل کنید که شیر آب برای ماشین لباسشویی باز است و آب داخل شیر و شلنگ موجود است. برای چک کردن سالم بودن شیر آب باید شلنگ های ماشین لباسشویی را از شیر آب جداکنید و یک سطل زیر شیر آب بگذارید و شیر آب را باز کنید تا متوجه شوید آب به درستی از شیر خارج می شود.

ماشین لباس شویی ، ارج سرویس
ماشین لباس شویی ، ارج سرویس

2- شلنگ های ورودی آب :

ماشین های لباسشویی از طریق شلنگ هایی به شبکه آبرسانی خانگی متصل می شوند. این شلنگ ها معمولا تا 1.5 متر طول داشته و اغلب دارای یک صفحه پلاستیکی و یا شبکه توری نصب شده در انتهای خود هستند که به شیر آب متصل می شود.

این صفحه توری از ورود رسوب به دریچه ورودی آب جلوگیری می کند، که در پشت دستگاه شما واقع شده است. اگر ماشین لباسشویی شما آب سرد یا گرم ندارد ابتدا باید مطمئن شوید که دریچه ورودی آب دستگاه شما باز باشد و شلنگ ورودی آب پوسیده نشده باشد.

سپس باید دریچه ورودی آب را ببندید و شلنگ ها را از دریچه ورودی جدا کنید. صفحات پلاستیکی که بخشی از دریچه ورودی هستند را تمیز کرده یا در صورت نیاز تعویض کنید.

شلنگ را داخل ظرف قرار دهید و یا دریچه را باز کنید تا مطمئن شوید که فشار کافی ایجاد شده است. در غیر اینصورت، شلنگ را از دریچه ورودی آب جدا کرده و آلودگی های جمع شده بر روی صفحات پلاستیکی را تمیز کرده و یا در صورت وجود آسیب های شدید آنها را تعویض کنید.

اگر دستگاه شما همچنان آب وارد آن نمی شود، باید دریچه ورودی آب واقع در پشت ماشین لباسشویی را بررسی کنید.

ماشین لباس شویی ، ارج سرویس
ماشین لباس شویی ، ارج سرویس

3- کثیف بودن جاپودری :

آب بعد از رد شدن از شیر برقی به جاپودری میرسد و از آنجا به حالت اسپری یا دوش حمام (سوراخ های ریز ) وارد جا پودری می شود اگر این سوراخ ها کیپ شوند فشار آب داخل جاپودری بسیار کم و یا قطع می شود. برای حل این مشکل مخزن کشویی جاپودری را خارج کنید و با یک فرچه داخل مخزن اصلی جاپودری را تمیز کنید.

ماشین لباس شویی ، ارج سرویس
ماشین لباس شویی ، ارج سرویس

4- فیلتر ورودی ماشین لباسشویی :

یک فیلتر بر روی ابتدای شیر برقی ماشین لباسشویی نصب شده است که مانع ورود آشغال، رسوبات اضافه و خوردگی های لوله کشی آب به داخل ماشین لباسشویی می شود. گرفتگی این فیلتر باعث وارد نشدن آب به ماشین لباسشویی می شود، برای تمیز کردن این فیلتر باید شلنگ های ورودی آب را از ماشین لباسشویی باز کنید و فیلتر ها را به آرامی بیرون بکشید و کاملا تمییز کنید.

ماشین لباس شویی ، ارج سرویس
ماشین لباس شویی ، ارج سرویس

5- شیر الکتریکی ماشین لباسشویی :

شیر برقی در ماشین لباسشویی وظیفه ورود آب به ماشین لباسشویی را دارد ، خرابی شیر برقی باعث نیامدن آب به داخل ماشین لباسشویی می شود، برای تست شیر برقی میتوانید  شیربرقی را به برق مستقیم وصل کنید و بینید بوبین عمل می کند و آب وارد لباسشویی می شود یا خیر ، اگر با وصل مستقیم برق به شیر برقی ماشین لباسشویی همچنان آب وارد ماشین لباسشویی نمی شود. باید شیر برقی را تعویض کنید.

ماشین لباس شویی ، ارج سرویس
ماشین لباس شویی ، ارج سرویس

در صورتی که موارد بالا را چک کردید اما مشکل برطرف نشد حتما با یک متخصص تماس بگیرید.